Under-16 Cork Region (2016-17)

      1st Round  
  Teams Draw   P Res P   Game
1 Ardfield  23v35 Fermoy     3 - 1    Ringmahon Rangers A   A 
2 Avondale Utd  37v2 Springfield Ramblers     5 - 0    Avondale Utd  B
3 Ballincollig   2nd Round       
4 Bandon  32v40 Park United     3 - 7    St Marys  1
5 Bantry Bay Rovers  11v39 Carrigaline United B     5 - 1    Springfield Ramblers B  2
6 Blarney United  38v18 Springfield Ramblers A     3 - 5    Corinthian Boys A  3
7 BunrattY United  15v28 Clashmore Ramblers     3 - 7    Leeside  4
8 Buttevant  26v19 Lakewood Athletic     5 - 0    Crosshaven  5
9 Carrigaline United  36v1 Skibbereen     1 - 2    Ardfield  6
10 Carrigaline United A  5v33 Bantry Bay Rovers     0 - 3    Passage (w/o)  7
11 Carrigaline United B  Av13 Fermoy     0 - 1    Castleview  8
12 Carrigtwohill Utd  17v9 Corinthian Boys     2 - 0    Carrigaline United  9
13 Castleview  4v30 Bandon     3 - 1    Mayfield United  10
14 Churchvilla  31v16 (w/o) Midleton     3 - 0    Clonakilty  11
15 Clashmore Ramblers  10v3 Carrigaline United A     3 - 1    Ballincollig  12
16 Clonakilty  Bv21 (w/o) Springfield Ramblers     3 - 0    Drinagh Rangers  13
17 Corinthian Boys  24v41 (w/o) Greenwood     3 - 0    St Marys A  14
18 Corinthian Boys A  22v12 Everton     6 - 1    Carrigtwohill Utd  15
19 Crosshaven  29v7 Macroom     5 - 0    Bunrattu United  16
20 Douglas Hall  6v20 Blarney United     1 - 2    Douglas Hall  17
21 Drinagh Rangers  42v27 Valley Rangers     0 - 3    Leeds  18
22 Everton  34v25 Ringmahon Rangers     3 - 1    Killinadrish/Coachford  19
23 Fermoy  14v8 Churchvilla     0 - 2    Buttevant  20
24 Greenwood   3rd Round       
25 Killinadrish/Coachford  20v5 Buttevant     2 - 0    Lakewood Athletic  A
26 Lakewood Athletic  2v6 Carrigaline United B     1 - 3    Ardfield  B
27 Leeds  3v7 Corinthian Boys A    5 - 1    Passage  C
28 Leeside  11v13 Midleton     2 - 4    Springfield Ramblers  D
29 Macroom  9v10 Corinthian Boys     5 - 0    Bandon  E
30 Mayfield United  8v19 Castleview     1 - 6    Ringmahon Rangers  F
31 Midleton  14v16 Greenwood     5 - 0    Macroom   G
32 Park United  17v15 Douglas Hall    4 - 0    Everton  H
33 Passage  4v18 Leeside     5 - 0    Leeds  I
34 Ringmahon Rangers  1v12 St Marys     5 - 0    Carrigaline United A  J
35 Ringmahon Rangers A   4th Round - Winners qualify to Round of 32 draw       Slot
36 Skibbereen  HvE Douglas Hall     1 - 3    Corinthian Boys  4
37 Springfield Ramblers IvG  Leeside     1 - 6    Greenwood  5
38 Springfield Ramblers A  BvF Ardfield     1 - 6    Ringmahon Rangers  6
39 Springfield Ramblers B  JvA St Marys     0 - 5    Buttevant  7
40 St Marys  CvD Corinthian Boys A     0 - 1    Springfield Ramblers  8
41 St Marys A   Regional Play Offs       
42 Valley Rangers  6v5 Ringmahon Rangers     v    Greenwood  A
     8 Springfield Ramblers    Bye      B
     7 Buttevant    Bye      C
     4 Corinthian Boys    Bye      D
      Regional Semi Finals  
     AvC     v    Buttevant  1
     DvB Corinthian Boys    v    Springfield Ramblers  2
      Regional Final  
          v      
     2v1